PODKLADY KOBERCŮ

ZPĚT

Syntetická juta
Je to gázové textilie, tvořená osnovou z PP vlákna a útkem z předené PP příze. Název Actionbac® se používá k označení druhotného podkladu koberců.

Gelová pěna
Gelová pěna je typ pěnového podkladu. Je aplikován jako sekundární podklad všívaných koberců.

Polyester
Syntetický materiál ze kterého jsou vyráběny vlákna a příze. Polyesterová vlákna mají dobrou pevnost, elasticitu a odolnost v opotřebení, která je však nižší než u polyamide.

Polypropylen
Syntetický materiál ze kterého jsou vyráběny textilní vlákna a příze. Polypropylenová vlákna mají dobrou pevnost, ale jen mírnou elasticitu a proto jsou méně vhodné pro koberce, vystavené výrazné zátěži. V místech s vysokou zátěží jsou méně náchylné k poškození koberce s smyčkové vlasem jako koberce s vlasem střiženým.

Přírodní vlákna
Přírodní vlákna jsou textilní vlákna, vyskytující se v přírodě. Pocházejí z rostlin jako bavlna, juta, sisal, nebo ze zvířat jako vlna z ovčího rouna.

Vlna
Vlna je nejběžněji přírodní vlákno používané při výrobě koberců. Pochází z ovčího rouna. Koberce z vlny si zachovávají velmi pěkný vzhled, jsou odolné proti ušpinění.

Pružnost (ohebnost vlasu) 
Pružnost je schopnost koberce vrátit se k původní tloušťce po statickém nebo dynamickém zatěžování (tlaku). Čím vyšší pružnost, tím méně stop např. po rychlé chůzi je na kobercích viditelných. Koberce s vyšší pružností jsou více trvanlivé než koberce s nižší pružností. Pružnost je úzce spojena s materiálem, ze kterého je vytvořen vlas. Nejlepší pružnost má polyamid.

Protišpinivá úprava
Úprava vlasu koberce pro odolnost k zašpinění. V mnoha případech jsou aplikovány na koberec látky odpuzující vodu a olej.

Naši dodavatelé podlahových krytin

Kontaktujte nás!

Pošlete nám nezávazkou poptávku. Naceníme vám materiál i montážní práce a sdělíme vám nejbližší termín realizace zakázky.

Kontakty

Máte dotaz? Napište nám!