DRUHY KOBERCŮ PODLE TYPU

ZPĚT

Uzlík
Uzlíky jsou blízko sebe a mají stejnou výšku, 5-10 mm. Tím je koberec velmi trvanlivý a odolný proti sešlapaných. Je proto vhodný do prostor s vysokou provozem osob, jako jsou herny, kuchyně, schodiště, chodby, haly.

Střižený vlas
Označení koberců se střiženým vlasem.

Scroll
Je technika všívání, používaná pro všívané koberce vzorováním, pomocí dlouhých a krátkých vlasů. Šířka opakovaného vzoru a výška vlasu je omezena. Koberce vyráběné touto technikou jsou označovány výrazem scroll.

Velur
velur je koberec s krátkým a hustým střiženým vlasem. Jsou to lehké, elastické koberce. Pro jejich výrobu se používá nefixovaná příze. Díky hedvábnému vzhledu působí koberce elegantně a luxusně a jsou vhodné pro formální prostory. Velurové koberce jsou citlivé ke vzniku cestiček a proto jsou vhodné pro prostory s nižší zátěží.

Cut loop
Koberce s kombinací střižený vlas - uzlík jsou koberce, ve kterých se vyskytují vedle sebe střižené i smyčkové vlasy. To umožňuje vytvořit vzory a také reliéfní struktury. Koberce se střiženým vlasem jsou lehké a komfortní koberce, které se hodí do mnoha interiérů.

Frizé
Koberec se střiženým vlasem a fixovanou přízí (Frizé). Vyznačuje se rozcuchanou a živou strukturou bez vysokého vlasu. Tento druh koberce nachází uplatnění v moderních interiérech.

Shaggy
Koberec s velmi vysokým střiženým vlasem (40 mm). Existují i "super shaggy" s výškou vlasu 70 mm. Díky vysoké délce vlasu nemůže zůstat vlasová příze vzpřímená, padá a proplétá se na povrchu, takže se podobá jemně řezanému tabáku "shag". Je to velmi lehký a dekorativní koberec ale s malou odolností k opotřebení. Je vhodný pro neformální prostory s nízkou zátěží. Je nevhodný pro schodiště.

Všívání koberců
Technologie výroby koberců, při které je vlas zaváděn do předem vyrobené tkaniny a potom zajištěn vrstvou nebo lepidlem. Vlas může být stříhaný nebo smyčkový nebo kombinovaný.

Tkaní koberců
Tkaní je technika výroby tkaných koberců. Během procesu tkaní se současně vyrábí kobercový podklad i vlas. Tkaní je náročnější způsob výroby než všívání vlasu do hotového podkladu. Proto jsou tkané koberce obvykle dražší než všívané koberce srovnatelné kvality. Existují dva základní typy tkaných koberců - Axminster a Wilton. Koberce Axminster je možné vyrobit v neomezeném počtu barev a jsou většinou vzorované. Koberce Wilton mohou mít maximálně pět barev a ve většině případů jsou jednobarevné.

Naši dodavatelé podlahových krytin

Kontaktujte nás!

Pošlete nám nezávazkou poptávku. Naceníme vám materiál i montážní práce a sdělíme vám nejbližší termín realizace zakázky.

Kontakty

Máte dotaz? Napište nám!