DRUHY KOBERCŮ PODLE MATERIÁLU

ZPĚT

Koberce se dělí podle použitého materiálu při výrobě na dvě základní skupiny: Syntetické koberce a koberce z přírodních vláken.

Syntetické koberce
Mezi syntetické koberce patří koberce vyrobené z polypropylenu (PP), polyamidu (PA), polyesteru (PES) a polyakrylu (PA). 
Výhodou těchto syntetických koberců je především nízká výrobní cena a díky tomu jsou tyto koberce o poznání levnější ne koberce z přírodních vláken. Dále tyto koberce mají dobré antistatické vlastnosti, jsou odolné proti roztočům, je zde na výběr z mnoha barev a trvalá stálost koberce. Největší nevýhodou těchto koberců je nižší životnost a náchylnost na protlačení na zatěžovaných místech – nejčastěji pod nábytkem.

Koberce z polyamidu (PA) 
Polyamid je nejčastěji používaný syntetický materiál při výrobě koberců. Je to z toho důvodu, že vlákna mohou být obarvena v nepřeberném množství odstínů a jde tedy vytvořit řadu struktur a obrazců. Pro své dobré tepelné vlastnosti se často tento koberec používá jak do bytových tak komerčních prostor. Další výhodou je vysoká tvarová paměť.

Koberce z polypropylenu (PP) 
Tyto koberce se vyznačují především nejnižší cenou ze všech syntetických koberců. Z tohoto důvodu se tento koberec nehodí do zatěžovaných prostor. Využití najde spíše jako krytina do ložnice či do jiných méně zatěžovaných prostor.

Naši dodavatelé podlahových krytin

Kontaktujte nás!

Pošlete nám nezávazkou poptávku. Naceníme vám materiál i montážní práce a sdělíme vám nejbližší termín realizace zakázky.

Kontakty

Máte dotaz? Napište nám!